Календар г.

Заплетения ми случай

Заплетения ми случай

Мнениеот poly » 18 Юни 2014, 22:45

Здравейте :)
Казвам се Паола Джелепска и съм на 21 години. Пиша във форума, защото ми писна от обикаляне от лекар на лекар и различни диагнози / без резултат/. Търся лекар, който би се заел сериозно с моя случай. А ето и моята история...
От 10 до 18 годишна спортувах редовно, както едно нормално дете. През 2009, когато вече около 2 години се занимавах сериозна с баскетбол усетих аритмия на сърцето. Отидох при личната ми лекарка /Д-р Жаблянова от 12-та поликлиника Люлин 9/. Тя ми даде направление на кардиолог, който да ми направи ЕКГ. Отидох направиха ми ЕКГ-то във Военно - медицинска болница и всичко за тази една минута беше нормално и ме пуснаха да си ходя по живо, по здраво. Аритмията си я имаше, дори по едно време се започна и сърцебиене,но нали лекарката във ВМА каза,че съм добре просто не обръщах внимание. До януари месец 2011 година. Един съвсем нормален ден докато се прибирах получих сърцебиене, което едва не ме накара да припадна / добре,че беше таксиметровия шофьор/ Докато ме приеха в спешния кабинет в 3-та градска г/д нещата се нормализираха, но ми препоръчаха да си направя няколко изследвания - така и направих. Свързах се с любимата ми лекарка Д-р Русева /ще вметна, че въпреки че имах лична лекарка не одобрявах метода и на лечение - АНТИБИОТИЦИ ЗА ВСИЧКО,затова познати ме насочиха към д-р Русева/. Преди тя беше в Правителствена болница детски лекар, но през 2011 се беше преместила във инфекциозното отделение на ВМА. Свързах се с нея и тя ме помоли да отида на преглед при нея. След срещата си тя ме попита дали бих желала да ме хоспитализира и да ми направят изследвания и да съм под нейно наблюдение - приех. За 5 дни ме приеха в болницата. Там ми се направи пълна кръвна картина, която с изключение на един хормон, който беше леко завишен всичко беше наред. Взеха ми и урина - която беше нормална. Минах през няколко невролога, който установиха, че с изключение на спортните травми всичко е добре. Направиха ми и няколко изследвания на сърцето - Ехокардиография, с която установиха, че имам пролапс на митрална клапа. Обясниха ми, че това е нещо, с което се раждаш и не е опасно. Могло да се отстрани с козметична операция. Реших, че щом не е опасно няма да се оперирам. Проблемите обаче продължаваха. След време освен сърцебиенето и аритмията се появиха много силни болки във главата, който не се повлияваха от хапчета. Един от невролозите във ВМА ме изпрати на рентген на врата - предполагаше че имам шипове на вата. След като снимката излезе заедно със още двама негови колеги бяха на три различни мнения за това имам ли шипове -единият каза, че имам другия че нямам,а третия беше най - умен - " .... евентуално може да започне растеж на шипове". Предписаха ми съдоразширяващи, от който не се повлиях. Симптомите си бяха същите. След това същия невролог ми каза да се консултирам с психиатър. Това и направих. След консултация с психиатър, псипоаналитик и още незнам си какъв си спихо заключенията бяха едни и същи - психиката си ми е съвсем добре. Известно време след това отново се озовах в спешното на ВМА, там ми предписаха Атаракс, Мента,Глог и валериан и чай от маточина. Атаракса трябваше да го взимам по 2таблетки и половина на ден. Едно цяло хапче сутрин, половин на обяд и вечер едно. Мента,глог и валериан трябваше да нося винаги със себе си, при евентуален пристъп,а маточината - чай по два пъти на ден. Резултата беше постоянен сън и голяма умора. Едва се справях със задълженията си, защото ми се спеше много и бях изморена от сън. Споделих това с лекаря и той ми предписа по - леки антидепресанти и успокоителни. След общо 5 месеца лечение с тези хапчета никакъв ефект. И се предадох. Отказах се от това да пия тези хапчета. Ходих при хомеопатка, която ми обясни че имам проблем със половината органи. Изписа ми Релакса и около 10-12 вида капки, който трябваше да приемам по определен начин.Е, познайте - никакъв ефект и спрях да ги пия. Започнах да се самоубеждавам, че нищо ми няма, че съм здрава -така продължих около шест месеца. Докато една вечер не припаднах, докато слизах по стълбите. Отидох в Токуда при следващия ме пристъп. Лекар от спешния им кабинет ми предписа хапче със зелена рецепта за болките в главата. Да минаваха, но съвсем малко. След като видях,че няма ефект се върнах при него. Той ме насочи към резонанс на глава. Направих го и лекарката ми каза,че на предварително четене нищо няма и че според нея нямам и пробапс на митрална клапа. Също така тя ме помоли и да следя цикъла си, да не би да е свързано с него - но не беше. Тя ми каза просто да продължа да живея и да не обръщам внимание на това. Стараех се отново да не обръщам внимание, но продължаваше да ми става зле и все още ми става. Лятото на миналата година реших да тръгна на психолог - след толкова убеждения от страна на майка ми започнах да ходя. Ходих около 2-3 месеца и психоложката стигна до заключението, че тези пристъпи са обвързани с това, че майка ми преживявала стрес на тези години и това било кодирано в моето ДНК и аз го преживявам просто по друг начин. След това изказване се отказах да ходя, дори се зачудих дали не и е нужен психолог на нея...
И ето ме сега, продължавам да се чувствам зле. Имам си същите симптоми и същите проблеми. Минах през различни диагнози и честно вече ми писна да ходя по лекари.

Това което искам да попитам е дали някой бе си заел с този случай или дали бихте ми препоръчали някого.

Благодаря за отделеното време и отговорите :)

poly

Назад към Пациенти